Незаконні звільнення в НАН України: суд визнав скорочення протиправним

Главная / Новости / Незаконні звільнення в НАН України: суд визнав скорочення протиправним

Незаконні звільнення в НАН України: суд визнав скорочення протиправним

Рішенням Солом’янського районного суду м. Києва від 14.11.2016 р. по справі № 760/6196/16-ц (набрало законної сили 25.11.2016 р.) визнано протиправними накази директора Інституту української мови Національної академії наук України про виведення зі штатного розпису Інституту відділу наукової  термінології, скорочення посади та звільнення завідувача відділу.

03.12.2015 р. директором Інституту української мови Національної академії наук України був виданий наказ, згідно з яким відділ наукової термінології Інституту виводиться зі штатного розпису Інституту, працівники відділу переводяться до іншого відділу, а посада завідувача відділу підлягає  скороченню.

Необхідність виведення зі шатного розпису зазначеного відділу та скорочення посади завідувача відділу керівник Інституту обґрунтував змінами в організації виробництва і праці, пов’язаними зі скороченням фінансування Національної академії наук України відповідно до Бюджету 2016 р.

16.03.2016 р. завідувача відділу наукової термінології Інституту української мови НАН України було звільнено з посиланням на п. 6 ст. 36 КЗпП України (відмова від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці).

В ході розгляду справи судом було встановлено, що всупереч п. 15 Статуту Інституту української  мови  НАН України, виведення зі штатного розпису відділу наукової термінології не затверджувалось Відділенням літератури, мови і мистецтвознавства НАН України, — тобто директор Інституту вийшов за межі повноважень, передбачених Статутом.

Крім того, суд зауважив, що звільнення на підставі п. 6 ст.36 КЗпП України може відбуватись лише при збереженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, у зв’язку з чим, скорочення посади завідувача відділу наукової термінології  Інституту, про яке йдеться в наказі від 03.12.2015 р., виключає можливість звільнення у зв’язку зі зміною істотних умов праці.

З огляду на викладене, суд визнав незаконними накази директора Інституту української мови НАН України про скорочення посади завідувача відділу наукової термінології та виведення відділу зі штатного розпису Інституту. Завідувача відділу — доктора філологічних наук, було поновлено на роботі з одночасним стягненням з Інституту середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Рішення суду набрало законної сили. З повним текстом рішення можно ознайомитись тут, або за посиланням: 

http://reyestr.court.gov.ua/Review/63014871

Окремої уваги заслуговує повна бездіяльність та безвідповідальність профспілкових організацій НАН України. В ході супроводження цієї судової справи адвокати ЮК «Бороденко і Партнери» не отримали жодної підтримки з боку первинної профспілкової організації Інституту. Звернення адвокатів до Професійної спілки працівників НАН України взагалі залишилося без відповіді. Є очевидним, що ці «совкові» структури виконують лише декоративні функції та жодним чином не переймаються захистом трудових прав працівників науки!

Враховуючи тотальне недофінансування та масові скорочення працівників усіх галузей бюджетної сфери, головна наша рекомендація таким працівникам – створюйте власні незалежні профспілки! Перестаньте щороку витрачати кошти у вигляді членських внесків на фінансування діяльності декоративних профспілкових організацій, які ніколи не будуть відстоювати Ваші права.

Бороденко Олексій Анатолійович

Адвокат, партнер

Юридична компанія «Бороденко і Партнери»

Похожие записи

Оставить комментарий

Направить запрос

Не читается? Изменить текст. captcha txt

Введите текст и нажмите ENTER

bank1